Aby odpowiedzieć na to pytanie, w pierwszej kolejności musimy rozwiązać inną kwestię. A mianowicie, co należy do głównych celów każdego organizatora eventów? Po pierwsze, żeby jak najwięcej ludzi pojawiło się na dzisiejszym wydarzeniu. Po drugie, żeby jeszcze więcej ludzi było na jutrzejszym wydarzeniu a zarówno klient jak i uczestnicy byli wniebowzięci. Wiedząc już, co chcemy osiągnąć, przejdźmy do tego, jak video może pomóc przyciągnąć więcej ludzi na nasz event i sprawić, że satysfakcja z uczestnictwa w nim będzie przynajmniej tak duża, jak frekwencja.

Relacje video

Zastanówmy się najpierw, gdzie i w jakim celu kierujemy nasze pierwsze kroki przed zakupem dowolnego produktu? Najczęściej będzie to YouTube, w poszukiwaniu opinii innych osób, czy testów video. To samo tyczy się branży eventowej i podejmowania decyzji o wzięciu udziału w wydarzeniu, a nic nie ma takiej siły przekonywania jak prezentacja sukcesu poprzednich edycji naszego eventu.

Idąc tym tropem, świetnym pomysłem jest tworzenie regularnych relacji z prowadzonych przez nas eventów, w celu pokazania nieobecnym, dlaczego nie powinno ich zabraknąć na następnym wydarzeniu. Relacja video w najlepszy sposób przekaże dobrą zabawę i satysfakcję uczestników, tudzież w jakim stopniu nasz event okazał się dla nich wartościowy. Widać to bardzo dobrze na przykładzie zrealizowanej przez nas relacji z konferencji Front Trends 2017:

oraz naszej relacji z Festiwalu Pyrkon 2017 :

Teaser video

Co, jeśli dopiero teraz zdaliśmy sobie sprawę z istotności video lub po prostu organizujemy wydarzenie po raz pierwszy i nie mamy żadnych materiałów z poprzednich edycji? W tym przypadku naszą szansą na zwiększenie frekwencji jest teaser video.

Teaser video to nic innego, jak obietnica, czy zapowiedź pewnych wartości, lub doznań, które czekają na każdego, kto pojawi się w dniu wydarzenia w wyznaczonym miejscu. Tak przygotowaną zapowiedź, dobrze jest wypuścić w mediach społecznościowych, kierując ją  do naszych grup docelowych i interesantów. Warto podejść kreatywnie do tematu, tak jak zrobiliśmy to w przypadku teasera dla konferencji BRIEF Kreatywna 50 lub Poznań Offline Party:

Live stream

Video może się okazać szczególnie przydatne, jeśli organizujemy event typu konferencja. Warto być świadomym mnogości zastosowań filmu w tym obszarze. Po pierwsze, warto rejestrować wszystkie prelekcje, aby następnie opublikować je na YouTube. Poruszając na tej platformie popularną tematykę dla naszej branży, ułatwiamy znalezienie naszej firmy w sieci. Analogicznie zwiększymy ilość osób zainteresowanych przyjściem na kolejne konferencje przez nas organizowane. Pamiętajmy jednak, że bez zgody prelegentów nie możemy publikować żadnych materiałów.

Drugim, bardzo ciekawym zastosowaniem video jest realizacja transmisji na żywo, czyli tzw. live stream. Możemy go prowadzić bezpośrednio na naszej stronie internetowej bądź wykorzystać do tego portale typu Facebook, czy YouTube.

Wszystko zależy od tego, gdzie gromadzi się większość naszych odbiorców, czyli innymi słowy, gdzie mamy większą publikę. Live streaming to szansa na zwiększenie zasięgu naszego eventu w czasie jego trwania. Transmitując konferencję na żywo, umożliwiamy wzięcie udziału w naszym wydarzeniu wszystkim tym, którzy z różnych powodów nie mogli pojawić się na miejscu. Zainteresowanych tematem transmisji na żywo, zapraszam do lektury innego z naszych artykułów, który przybliży działania w tym obszarze – Live streaming bez tajemnic.

Co więcej, mamy do dyspozycji transmisje płatne. Sprzedając bilety na konferencję online, zwiększymy nie tylko przychody z wydarzenia ale również jego prestiż.

Profesjonalizm

Pamiętajmy, że cała komunikacja w ramach eventu musi mieć ręce i nogi. Ważne, żeby była spójna i tworzyła pewną atmosferę, która przyciągnie uczestników. Powyższe może zapewnić współpraca z dobrą agencją kreatywną, bądź video-marketingową.

Samo video jest bowiem tylko jednym z wielu elementów budujących energię i atmosferę wydarzenia. Do pozostałych składowych zaliczamy wizualizacje, animacje, oraz specjalnie przygotowane filmy na ekrany i inne nośniki, rozstawione na naszym evencie.

Korzystamy tutaj z takich technik jak mapping, czy usługi VJ realizowane na żywo, jak np. przestrzenne hologramy video.

Dobre wyreżyserowanie i skoordynowanie wszystkich tych elementów może uczynić nasz event naprawdę wyjątkowym.

Zaciekawił Cię artykuł i zastanawiasz się nad współpracą? Napisz do nas – odpowiemy na wszystkie pytania!