Ruszamy z nowym cyklem wpisów : WUCHTA WIEDZY O …! Będziemy w nich wrzucać aktualne i ciekawe liczby i przykłady ze świata video marketingu i online video! W pierwszej odsłonie król króli, czyli Wuchta wiedzy o YouTube! Skorzystaj z wiedzy specjalistów z naszego studia filmowego.

Wszyscy pamiętamy przejęcie Instagram przez Facebook, kiedy kwota 1 miliarda dolarów nie mieściła się nikomu w głowie. Obecnie Bank of America wycenia YouTube na ponad $70mld! To oznacza, że w uproszczeniu YouTube od 10 lat zarabia ok. 222$ na sekundę. Niezła średnia jak na 10-latka!

Żeby nadać temu perspektywy, można powiedzieć, że YouTube jest wart więcej niż wytwórnie Twentieth Cenury Fox i Time Warner razem wzięte. Przypomnę tylko, że, wypuściły one takie filmy jak Avatar czy Gwiezdne Wojny. Gwiezdne Wojny!

Apropo Gwiezdnych wojen. Na YouTube trailer do nadchodzącej, najnowszej części Gwiezdnych Wojen w ciągu pierwszych 4 dni od publikacji oglądany był 254x na sekundę. Z kolei każdej minuty na YouTube wrzucamy 300h video. Każdej minuty trzysta godzin – niech to wsiąknie trochę …


Obroty YouTube na urządzeniach mobilnych wzrosły o ponad 100% w roku 2014 a 50% ruchu na YouTube generowane jest właśnie przez urządzenia mobilne. Ten rok mobile, o którym wszyscy tak mówili trwa już kilka lat!

Wg. Variety pośród amerykańskiej młodzieży topowi twórcy YouTube są bardziej popularni niż mainstreamowe gwiazdy co na pewno ucieszy rodzimych vlogerów.

Oglądalność video komercyjnego wzrosła o 73% w 2014 roku. To jest bardzo istotna liczba w kontekście marek. Oznacza to, że przedsiębiorstwa coraz lepiej rozumieją online video i potrafią lepiej wdrażać działania video marketingowe. Dobra produkcja filmowa to nie wszystko – content to nadal król, a kampanie w social media to jego podwładni.

Ciekawe jest też to, że osoby w wieku 13-24 lata oglądają więcej online video niż telewizji – 11,3h/tydzień vs 8,3h/tydzień. Chyba nie jest to dziwne biorąc pod uwagę popularność YouTubowych celebrytów. W dzisiejszych czasach, marketing na Youtube to konieczność!

Na koniec – w 2019 72% ruchu na urządzeniach mobilnych generowane będzie przez online video. Cisco co roku podaje te statystyki i przesuwa je o rok. Zobaczymy, czy faktycznie za te kilka lat faktycznie przestaniemy już niemal w ogóle czytać. Oby nie …

Wuchta wiedzy o YouTube

Źródła :
http://www.bloomberg.com/news/articles/2015-05-27/a-bank-of-america-analysis-says-youtube-is-worth-more-than-85-percent-of-companies-in-the-s-p-500
http://www.reelseo.com/star-wars-trailer-videoviews/
https://www.youtube.com/yt/press/statistics.html
http://www.visiblemeasures.com/category/research/
http://sandbox.break.com/acumen/Acumen%20Constant%20Content__ExecSum%20Booklet_Final2.pdf
http://www.cisco.com/c/en/us/solutions/collateral/service-provider/visual-networking-index-vni/white_paper_c11-520862.html

Zaciekawił Cię artykuł i zastanawiasz się nad współpracą? Napisz do nas – odpowiemy na wszystkie pytania!