Wcześniej opowiadaliśmy o tym, na co zwrócić uwagę podczas realizacji filmów kulinarnych na portalach społecznościowych. Dziś poruszamy tę kwestię nieco szerzej, mówiąc o tym, jak zaistnieć w tej coraz trudniejszej branży, którą jest właśnie gastronomia.

Jeśli zatem pracujesz w branży gastro i zastanawiasz się czy video to odpowiednia forma promocji dla Twojej restauracji czy kawiarni, podpowiadamy – jak najbardziej!

Najczęściej na video marketing decydują się sieciówki takie jak McDonald, KFC czy PizzaHut. Oglądając reklamy tego typu od razu robimy się głodni! Jednak, nie musimy posiadać rozbudowanej sieci restauracji, aby nakręcić film promujący knajpę i przyciągać nowych klientów.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Wam z powodzeniem opanować działania video w swojej restauracji:

1)  Jeśli Twoja restauracja ma bogatą lub interesującą historię – podziel się tym. Opowiedz co zainspirowało Cię do jej otwarcia? Jak długo istnieje? Przedstawienie biznesu w formie opowieści nadaje jej charakteru, a sama restauracja jako miejsce zyskuje czynnik ludzki.

2)  Nagrywaj krótkie relacje! Najłatwiej utrzymać widzów tworząc filmy trwające maksymalnie do 2 minut.

3)  Mów o sobie, ale pokazuj też najważniejszy element – jedzenie! Pokazuj jak tworzysz przepisy, przygotowujesz dania, jak prezentują się na talerzach – spraw żeby Twoi widzowie zgłodnieli 🙂

4)  Przeprowadzaj wywiady ze swoimi pracownikami – dziel się atmosferą, wzbudzaj pozytywny wizerunek. Jeśli goście wyrażą na to zgodę, publikuj ich opinie, przeprowadzaj krótkie wywiady – nic nie wzbudza większej wiarygodności jak pozytywne opinie Klientów.

5)  Działaj w mediach społecznościowych – wykorzystaj potencjał lokalnych grup, organizuj wydarzenia i konkursy, publikuj swoje filmy. Współpracuj z lokalnymi influencerami – zorganizuj degustację, którą blogerzy będą mogli pochwalić się w sieci.

Prowadząc restaurację warto oczywiście zastanowić się nad całościową strategią marketingową, której video marketing jest naturalną częścią. Połączenie wielu kanałów komunikacji, w rezultacie, zawsze pozytywnie wpływa na ekspozycję marki.

Zaciekawił Cię artykuł i zastanawiasz się nad współpracą? Napisz do nas – odpowiemy na wszystkie pytania!