MOTION DESIGNER

Karolina Jacewicz

MOTION DESIGNER

Karolina Jacewicz

Doświadczenie

Absolwentka animacji i już wkrótce projektowania graficznego na poznańskim UAP. Jej realizacje to eklektyczne obrazy na bazie technik klasycznej animacji łączone z szeroko pojętymi multimediami. Zadebiutowała animacją „a.e.i.o.u” w 2008 na wystawie w Gallery Mittwoch w Berlinie. Autorka kilkunastu wielkoformatowych projekcji multimedialnych, w różnych przestrzeniach miejskich m.in. na festiwalu Urban Affairs w Berlinie i Outer Spaces w Poznaniu. Jest współautorką scenografii multimedialnej do „Walkirii” Wagnera w Ópera de Oviedo, w Hiszpanii i autorskiej instalacji audioświetlnej z okazji Ceremonii Otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury 2016, we Wrocławiu. Razem z Kubą Janickim, Markiem Pospieszalskim, Bartkiem Chmarą i Tomkiem Sroczyńskim współtworzy audiowizualny projekt jazzowy „Tirvyous Wagon”. Odpowiada za oprawę wizualną trasy koncertowej Mister D oraz zespołu Kroki, a jej klip do utworu Zabrockiego „Herbu warkoczyk” został nominowany do YACHA.

Osiągnięcia

Byłam odpowiedzialna za oprawę wizualną takich festiwali jak: Transatlantyk, T-Mobile Nowe Horyzonty, Open’er Festival czy Off Festival, współpracowałam z orkiestrami i jazzmanami (a dogadać się z nimi, to prawdziwe osiągnięcie), rozróżniam i łączę wszystkie kabelki, jakie Pan Bóg stworzył i mam żelazne nerwy przy realizacjach na żywo.

Znam się na

Renderkach i kabelkach.

Lubię

Łódź, dziwne ubranka i pigwówkę na lodzie.

W wolnym czasie

W czym?


Anna Górska

MOTION DESIGNER

Anna Górska

Doświadczenie

Absolwentka szkoły muzycznej oraz kierunku Grafika i Animacja na poznańskiej WSNHiD. Ma za sobą kilka kursów projektowania, warsztatów fotograficznych, a nawet mały epizod z 3D oraz tworzeniem gier.

Dobrze czuje się nie tylko przed monitorem komputera, ale też na planach – dzięki czemu coraz pewniej chwyta za kamerę. Świetnie radzi sobie także z innymi wyzwaniami – trzeba kogoś ładnie ubrać czy ustawić scenografię? Dla Ani nie ma problemu! Jej związek z Filmpoint zaowocował rozwijaniem umiejętności na kilku płaszczyznach. Nie lubi szufladek i ograniczeń, dlatego próbuje i łapie się nowych rzeczy: od kursu szycia i jazdę konną, przez projektowanie wnętrz, aż po pływanie żaglówką. A dodatkowo zatrzymuje to wszystko w kadrze.

Osiągnięcia

Moje fotografie były prezentowane na czterech wystawach, a dyplomowy teledysk dostał się na kilka międzynarodowych festiwali, m.in miał swoją publiczną premierę podczas finału Global Short Awards w Nowym Jorku. Z Filmpoint zrobiłam dwa filmy, które w konkursie 48HFP, zgarnęły dwa wyróżnienia.

Znam się na

Fotografii, animacji, projektowaniu, muzyce i montażu.

Lubię

Żelki, dobrą muzykę, podróże, surrealistyczne malarstwo i opowiadania, freestylowo piec ciasta.

W wolnym czasie

Staram się zobaczyć jak najwięcej ciekawych kawałków świata, szukając idealnego miejsca na domek na drzewie czy hobbicką norkę. Chodzę do kina (nawet na filmy dla dzieci), a czasem po prostu leżę z książką w trawie.


Aleksandra Korbolewska

GRAPHIC/MOTION DESIGNER

Aleksandra Korbolewska

Doświadczenie

Od dziecka zafascynowana animacją, łącznie 10 lat spędziła w szkołach artystycznych. Skończyła Liceum Plastyczne w Bydgoszczy, a potem grafikę projektową na ASP w Poznaniu. Zaraz po studiach z impetem ruszyła w świat animacji i motion designu. Przez 3 lata pracowała dla poznańskiej WTK, a teraz tworzy dla Filmpoint. Na swoim koncie ma explainery, storyboardy, czołówki, teledyski, infografiki, oprawy programów telewizyjnych, prezentacje biznesowe, filmy edukacyjne, ilustracje, animowane mapy, trackowane napisy, montaże i inne rzeczy, o których nie śniło się historykom animacji i reklamy.

Osiągnięcia

Nominacja do Yacha w kategorii “Debiut”, którą otrzymałam zaraz po studiach za animowany klip i pierwsza nagroda w konkursie Empiku na ilustracje do książki.

Znam się na

Projektowaniu graficznym, motion designie, animacji, rysowaniu storyboardów, montażu filmowym, uderzaniu drugą stroną kija i wyjaśnianiu, czyim synem jest Jon Snow.

Lubię

To, czym zajmuję się zawodowo. Poza tym lubię oglądać książki dla dzieci, czytać książki dla dorosłych, kupować komiksy i rysować ludzi słuchając muzyki. Nie lubię kalafiora.

W wolnym czasie

Oglądam telewizję, piję słabą herbatę, gram w Osadników z Catanu i planuję podróż w jedną stronę na Wyspy Owcze.