EDITOR

Jakub Sołtysiak

EDITOR

Jakub Sołtysiak

Doświadczenie

Zanim zaczął pracę przy produkcji video robił różne rzeczy – pracował na promocjach w marketach, kilka miesięcy spędził pracując „na słuchawkach” u jednego z dużych telekomów. W trakcie studiów był członkiem Stowarzyszenia Kultura Fabric, tam też zaczęła się jego przygoda z kinem od tej drugiej, ciekawszej strony. Pracował na planach zdjęciowych filmów realizowanych przez stowarzyszenie i odpowiadał za dystrybucję filmu na festiwale filmowe. Po zakończeniu studiów zajął się realizacją filmów już bardziej na poważnie. Zaczynał od produkowania dużego projektu filmowego dla młodzieży, w ramach którego zrealizował w całej Wielkopolsce ok. 30 lip-dubów. Potem zająłem się montażem i robi to do dziś. W Filmpoint kiedy trzeba staje za kamerą, reżyseruje albo wymyśla scenariusze. Często pracuję jako asystent kamery.

Osiągnięcia

Projekt filmowy, który realizowaliśmy dla poznańskich liceów i gimnazjów został dofinansowany przez Wydział Oświaty Miasta Poznania oraz spotkał się ze sporym zainteresowaniem ze strony mediów. Pierwszy film, który zmontowałem dla uczniów jednego z poznańskich liceów zakwalifikował się do głównego konkursu Filmów Francuskojęzycznych i został bardzo ciepło przyjęty. Film „Nie przepraszaj”, który zrealizowaliśmy razem z ekipą Filmpoint, a którego byłem reżyserem, zdobył dwie nagrody w ramach warszawskiej edycji “48 Hour Film Project”, w 2014 roku.

Znam się na

Montażu, filmach, grach video i gotowaniu.

Lubię

Gotować i oglądać filmy. W tej kolejności. Lubię też koty.

W wolnym czasie

Czerpię korzyści z posiadania karty Cinema City Unlimited, gram na komputerze oraz w gry planszowe.


Paweł Dembiński

LIVE STREAM DIRECTOR

Paweł Dembiński

Doświadczenie

Absolwent kognitywistyki na UAM w Poznaniu. Praca w Filmpoint to początek jego kariery zawodowej. Zaczynał tu od praktyk projektując kursy e-learningowe dla jednej z poznańskich uczelni. Do tej pory zrealizował ponad 50 transmisji video z wydarzeń i konferencji (m. in dla WSiP, Mars Polska), był realizatorem wizji na wielu eventach, projektował kursy e-learningowe, przygotowywał prezentacje multimedialne (m. in. dla Volkswagen Group Polska), nagrywał i montował wykłady na ok. 20 konferencjach (m.in Kongres e-handlu), przygotowywał authoring DVD (dla Solarisa), projektował materiały szkoleniowe w formie wideo (screencasty), wykonywał zdjęcia backstagowe na planach zdjęciowych, pracował jako asystent operatora na planach zdjęciowych i operator podczas castingów.

Osiągnięcia

Zrealizowałem transmisję dla ok. 2000 odbiorców i przeprowadziłem wszystkie transmisje, od początku do końca.

Znam się na

Transmisji online, realizacji wizji, montażu video, koloryzacji, screencastach, fotografii.

Lubię

Nowe technologie, Bieszczady, klocki Lego, ułatwiać sobie życie na różne sposoby.

W wolnym czasie

Gram na pianinie, robię zdjęcia, chodzę po górach, gotuję, oglądam seriale, gram w “Wiedźmina”.