CAMERA OPERATOR

Dawid Gut

Doświadczenie

Człowiek z gór. Już jako młodemu zakopiańczykowi było mu wszczepiane zamiłowanie do sztuki, a poprzez grę na skrzypcach, malarstwo na szkle, rysunek i śpiew, rozwijała się w nim chęć do tworzenia. Początek swojej historii z filmowaniem zawdzięcza grupie kolegów, którzy zawiązali grupę ski riderów. Pierwszy raz stanął za kamerą z potrzeby uwiecznienia ich wyczynów i najlepszych skoków. Wkrótce filmowanie wciągnęło go bez reszty. Wiele nocy spędził w górach, tworząc niepowtarzalne timelapse’y. Nie chciał jednak poprzestać jedynie na relacjach sportowych, dlatego zaczął próbować swoich sił w filmach komercyjnych. Obecnie, w Filmpoint (i nie tylko) prężnie rozwija swoje umiejętności latania dronem. Wie, co to ciężka praca i nie boi się wyzwań. Jego największym marzeniem jest stworzenie pełnometrażowego filmu dokumentalnego obrazującego niespełnione talenty dzieci z biednych, polskich rodzin.

Osiągnięcia

Mimo młodego wieku prowadzę własną firmę, w której udało mi się już ukończyć kilkadziesiąt projektów dla takich marek jak: Metlife, PZU czy Redbull. W liceum stanąłem na podium w zawodach o tytuł najlepszego bramkarza małopolski.

Znam się na

Fotografii, video, montażu, klasycznych samochodach, artystycznej obróbce drewna, puceniu oscypków, góralskiej śliwowicy.

Lubię

Sporty ekstremalne, wycieczki górskie, kino akcji, szachy, podróże, oscypki, baraninę i góralskie przyśpiewki.

W wolnym czasie

Jak przystało na prawdziwego juhasa, pase łowiecki na holi i pacze cy mleko dobrze siy w nich miętoli.