GRAPHIC/MOTION DESIGNER

Aleksandra Korbolewska

Doświadczenie

Od dziecka zafascynowana animacją, łącznie 10 lat spędziła w szkołach artystycznych. Skończyła Liceum Plastyczne w Bydgoszczy, a potem grafikę projektową na ASP w Poznaniu. Zaraz po studiach z impetem ruszyła w świat animacji i motion designu. Przez 3 lata pracowała dla poznańskiej WTK, a teraz tworzy dla Filmpoint. Na swoim koncie ma explainery, storyboardy, czołówki, teledyski, infografiki, oprawy programów telewizyjnych, prezentacje biznesowe, filmy edukacyjne, ilustracje, animowane mapy, trackowane napisy, montaże i inne rzeczy, o których nie śniło się historykom animacji i reklamy.

Osiągnięcia

Nominacja do Yacha w kategorii “Debiut”, którą otrzymałam zaraz po studiach za animowany klip i pierwsza nagroda w konkursie Empiku na ilustracje do książki.

Znam się na

Projektowaniu graficznym, motion designie, animacji, rysowaniu storyboardów, montażu filmowym, uderzaniu drugą stroną kija i wyjaśnianiu, czyim synem jest Jon Snow.

Lubię

To, czym zajmuję się zawodowo. Poza tym lubię oglądać książki dla dzieci, czytać książki dla dorosłych, kupować komiksy i rysować ludzi słuchając muzyki. Nie lubię kalafiora.

W wolnym czasie

Oglądam telewizję, piję słabą herbatę, gram w Osadników z Catanu i planuję podróż w jedną stronę na Wyspy Owcze.