Czy video w social media to dobry pomysł? Ciekawy filmik z pewnością wzbudzi zainteresowanie odbiorców, przedstawiając to co chcemy im zaoferować. Dzięki umiejętnemu połączeniu social mediów i filmów video możemy uzyskać doskonałe efekty, dlatego warto spróbować. W tym blogu podpowiadamy jak połączyć te dwie rzeczy, aby osiągnąć jak najlepsze efekty.

Czy filmy video są popularne w social media?

Być może zastanawiasz się czy opłaca się wrzucać filmy wideo do social media. Tak – jeśli chcesz zainteresować swoich odbiorców i dotrzeć do szerokiego grona ludzi. Dowodem tego niech będą statystyki, które pokazują, że posty video mają aż o 1200% więcej udostępnień niż takie, w których zawarte są jedynie tekst lub zdjęcia. Ponadto, aż 80% użytkowników portali społecznościowych chętniej ogląda filmy niż czyta posty.

Popularność filmów video w social media rośnie, jeśli jeszcze nie korzystasz z tego sposobu podejmowania interakcji z użytkownikiem zacznij to robić jak najszybciej!

Zalety filmów w social media

Połączenie video z social media to doskonały pomysł, poznaj zalety, jakie niesie ze sobą korzystanie z tego sposobu interakcji z użytkownikami.

  • Szeroki wybór formatów – livestreamy, prezentacje produktów, filmy 360º itp., dzięki którym w ciekawy sposób zaprezentujesz swoje usługi lub ofertę.
  • Ogromna popularność – zgodnie z badaniami, aż 90% użytkowników Internetu, w wieku od kilkunastu do 30 lat ogląda w sieci minimum jeden film dziennie. Chętniej wybierają taki format zamiast tradycyjnego posta.
  • Niskie koszty promowania video w social media – umieszczenie filmiku w Internecie nic nie kosztuje, pozwala za to dotrzeć do sporej grupy odbiorców. Na takie video może pozwolić sobie każdy.
  • Doskonałe wyniki – prosty filmik może wygenerować spory ruch w mediach społecznościowych. “Lajki”, komentarze i udostępnienia sprawiają, że Twój produkt lub usługa zyskują na popularności.

Jak wypromować video w social media?

Mamy nadzieję, że udało nam się przekonać Cię czytelniku, że video w social media to absolutny must have w dzisiejszych czasach. Skoro wiesz już jak potężne jest to narzędzie przedstawiamy 3 złote rady, które pomogą wypromować Twoje video.

  1. Wykorzystuj różne kanały – Facebook, YouTube, Instagram mogą posłużyć Ci do popularyzacji Twoich filmików wśród użytkowników. Pamiętaj jednak, aby treści zamieszczane w social media były jak najbardziej unikatowe, nie powielaj ich. Np. na Facebooku zaproś na swojego live na Instagramie i polecaj linki do kanału na YouTube.
  2. Wykorzystuj zwiastuny – rozbudzisz nimi zainteresowanie widzów, którzy chętniej obejrzą właściwy film. Podobną rolę mogą pełnić zdjęcia, lub krótkie filmiki “making of”.
  3. Wykorzystaj swoją relację z fanami – Q&A, wspólne oglądanie filmu lub konkurs to tylko niektóre ze sposobów, które możesz wykorzystać w promowaniu swojego video w social media.

Profesjonalna obsługa video w social media

Chętnie pomożemy Ci wykorzystać potencjał drzemiący w video w social media. Profesjonalny zespół Filmpoint specjalizuje się w produkcji filmów i animacji, a także realizacji transmisji live. Doskonale znamy się również na mediach społecznościowych – z naszą pomocą z łatwością stworzysz i wypromujesz swoje video.

Zaciekawił Cię artykuł i zastanawiasz się nad współpracą? Napisz do nas – odpowiemy na wszystkie pytania!