Stworzenie filmu można porównać do ugotowania pysznej potrawy. Aby powstała, potrzebny jest: dobry przepis, odpowiedni sprzęt oraz składniki i ktoś, kto je ze sobą połączy dokładnie tak, jak trzeba. W praktyce wszystkie te elementy zamykają się w trzech słowach: preprodukcja, produkcja, postprodukcja.

Preprodukcja

Etap pierwszy, w którym powstaje dokładny przepis naszej filmowej potrawy czyli instrukcja jak się robi film. Ten konkretny. To tutaj, w zależności od danego projektu piszemy scenariusz, rozrysowujemy storyboard i tworzymy animatik (lub tylko niektóre z tych elementów). Następnie producent wybiera ekipę filmową, sprzęt filmowy, organizujemy casting na aktorów, statystów, szukamy odpowiedniej lokacji na zdjęcia i robimy mnóstwo innych, równie ważnych rzeczy, po to, by w dniu planu filmowego wszystko działało, jak w szwajcarskim zegarku.


To także etap, w którym to, co sobie planujemy, konsultujemy i akceptujemy z Tobą czyli naszym klientem, m.in.: lokację, wybór konkretnych aktorów i inne elementy związane z produkcją, aby wspólnie stworzyć jak najlepszy efekt końcowy. Jesteśmy z Tobą w stałym kontakcie i na bieżąco wprowadzamy ewentualne poprawki.

Produkcja

To już gotowanie czyli – kręcimy film! Podczas planu realizujemy wszystkie wcześniejsze założenia z etapu preprodukcji. W tym etapie, oprócz ekipy, również nie może zabraknąć Ciebie. Jesteś cały czas na planie, obserwujesz, a my na bieżąco akceptujemy i omawiamy z Tobą poszczególne elementy filmu.

Postprodukcja

Etap za który zabieramy się po skończonych zdjęciach. To moment, gdy (wracając do naszych kulinarnych porównań) rozkładamy talerze, układamy sztućce, dodajemy ostatnie składniki i sprawdzamy czy wszystko do siebie pasuje czyli po prostu cały nakręcony wcześniej materiał poddajemy długiemu i często żmudnemu procesowi montażu.

Po zmontowaniu zaakceptowanej przez Ciebie wersji filmu, doprawiamy go finalnie animacjami, efektami specjalnymi i innymi dodatkami, które sprawią, że będzie dokładnie taki, jak to sobie wspólnie wyobraziliśmy, a następnie całość poddajemy korekcji kolorów oraz udźwiękowieniu. I to w zasadzie tyle. Film gotowy. Smacznego!

Zaciekawił Cię artykuł i zastanawiasz się nad współpracą? Napisz do nas – odpowiemy na wszystkie pytania!