Film reklamowy to świetny sposób na wypromowanie swojej marki oraz dotarcie do jak najszerszego grona odbiorców. Z tej formy przekazu z chęcią korzystają nie tylko firmy, czy też sklepy, ale i organizacje pozarządowe, placówki szerzące kulturę, osoby kreujące swój wizerunek, a nawet wydawnictwa – jednym słowem wszyscy! O czym jednak pamiętać, by reklama video była skuteczna i zapadała w pamięci?

 

Jak sprawić, by film był skuteczny?

Krótki film reklamowy – w zależności od formy oraz głównego założenia – może między innymi uzupełniać treści znajdujące się na stronie firmy, w łatwy sposób tłumaczyć skomplikowane rzeczy, czy też wywoływać określone emocje. Możliwości jest wiele, a wszystko zależy od tego, co chcemy osiągnąć. Aby filmy reklamowe dla firm były skuteczne, już na samym początku trzeba odpowiedzieć sobie na kilka fundamentalnych pytać, które będą miały wpływ na to, jak na dalszych etapach potoczy się produkcja filmu.

Cel filmu

Każdy krótki filmik reklamowy – tak jak już wspomnieliśmy – ma swoje zadanie. W zazwyczaj wąskim przedziale czasu można dokładnie zaprezentować określony produkt, wykreować lub umocnić wizerunek marki, czy też skupić się na celach czysto promocyjnych. Filmy reklamowe potrafią dużo kosztować. Jeżeli zatem chcesz otrzymać świetną video reklamę trafiającą w punkt, to jasno określ jej cel.

Odbiorcy

Inwestując w krótkie filmy reklamowe trzeba również doskonale znać swojego odbiorcę i odpowiedzieć sobie na pytanie: do kogo kierowany jest przekaz? Ogólne kampanie “dla wszystkich” już od samego początku mają dużo mniejsze szanse na przebicie się przez gąszcz emitowanych spotów. Inaczej będzie wyglądał film reklamowy dla dzieci, osób dwudziestoletnich, czterdziestoletnich, czy też dużo starszych.

Tworzenie filmów reklamowych można porównać do pieczenia. Dzięki odpowiednio dobranym i wymieszanym ze sobą składnikom – oczywiście według sprawdzonej receptury – uda nam się upiec pyszne ciasto, które szybko zniknie z talerza. W innym przypadku można spodziewać się zakalca, którego nikt nie będzie chciał posmakować. Właśnie dlatego, inwestując w krótkie filmy reklamowe, poznaj swojego odbiorcę, dowiedz się jak spędza wolny czas, gdzie pracuje, jakim językiem się posługuje, jakie wartości są dla niego nadrzędne itd.

Emocje

Animowane filmy reklamowe, podobnie jak spoty grane przez aktorów, muszą nieść za sobą pewien ładunek emocjonalny. Nie wystarczy powiedzieć, że coś jest “super” – trzeba to również ładnie opakować. Reklamowe filmiki powinny opowiadać historie, z którymi odbiorca będzie mógł się utożsamić i dostrzec w nich własne potrzeby.

Wezwanie do działania

Mając już scenariusz do filmu reklamowego nie wolno również zapomnieć o ostatnim elemencie, jakim jest wezwanie do działania. Każda reklama video powinna mówić odbiorcom, jak osiągnąć przedstawione w filmie korzyści. Trzeba udać się do sklepu, odwiedzić stronę internetową, wysłać SMS-a, a może gdzieś zadzwonić? Takie informacje w krótkich filmach reklamowych to konieczność!

Miejsce emisji/kanał

Cena za krótki filmik reklamowy może być wysoka – co do tego nie ma wątpliwości. Zlecając zatem wykonanie reklamy video należy już zawczasu zaplanować, gdzie będzie można ją zaprezentować szerszemu gronu odbiorców. Krótki film reklamowy świetnie sprawdzi się na popularnych mediach społecznościowych oraz na YouTube. Można go także wstawić na stronę swojego sklepu, czy też zaprezentować na targach. Duże przedsiębiorstwa decydują się także na puszczenie filmów reklamowych w telewizji.

Budżet

Każda produkcja filmów reklamowych warunkowana jest przez budżet. To od wysokości dostępnych środków zależy ile dni zdjęciowych będzie można poświęcić na dany projekt, a także czy w reklamie video, np. zagrają aktorzy, którzy też muszą mieć wypłacone honoraria. Cena filmu reklamowego zależy od wielu czynników – właśnie dlatego, zlecając projekt, należy go dokładnie przedyskutować z wykonawcą.

Długość emisji

Właściwie wykonane filmy promocyjne już od pierwszych sekund powinny zainteresować odbiorcę, a następnie utrzymać jego uwagę. W dzisiejszych czasach, kiedy chętnie pomijały reklamy, jest to trudne – jednak do zrobienia! Reklama video może mieć różną długość – od kilkunastu sekund po kilka minut. Im więcej czasu, tym więcej można przekazać – należy jednak trzymać się sprawdzonych granic. Obecnie filmy reklamowe dla firm najatrakcyjniej prezentują się w krótkich formatach po 2-3 minuty.

Produkcja filmowa to nasza specjalność. Zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy nasz klient ma inne oczekiwania, a także cele. Właśnie dlatego, tworząc filmy korporacyjne, animacje 2D i 3D, reklamy i teledyski, podchodzimy do każdego projektu w sposób oryginalny, wykorzystując nasze doświadczenie i nowoczesne zaplecze. Jeżeli zatem masz jakieś pytania, to odwiedź naszą stronę i postaw na nasz dom produkcyjny oraz studio animacji.