Siedząc w branży już wiele lat, wiemy że video marketing wymaga zaangażowania całego zespołu, niekiedy bardzo dużego, trwającego więcej niż tylko jeden dzień zdjęciowy, jednak z całą pewnością możemy stwierdzić – warto!

Czas na kilka faktów – dlaczego warto korzystać z potencjału jaki daje video marketing?

1. Media społecznościowe uwielbiają video

Czyli przede wszystkim YouTube oraz Facebook – miejsca gdzie nasi potencjalni Klienci spędzają bardzo dużo czasu każdego dnia. Warto pamiętać o prawidłowym opisie publikowanych przez nas materiałów, co pozwoli później zainteresowanym osobom łatwiej wyszukać dany film. Co więcej, krótkie video cieszą się dużo większą popularnością niż długie artykuły. Teraz odbiorcy poszukują informacji w pigułce! OLX dobrze to rozumie i zaprosił nas do produkcji serii animacji, które szybko i zwięźle tłumaczą działanie ich aplikacji mobilnej.

2. Czas na mobile

Marketing dopasowany do urządzeń mobilnych to trend utrzymujący się już kolejny rok z rzędu. Nasi potencjalni klienci nie rozstają się ze swoimi telefonami właściwie przez cały dzień, cały czas sprawdzając nowe powiadomienia czy treści. Przy tworzeniu contentu video warto pamiętać, że znaczna część odbiorców ogląda reklamy na smartfonach lub tabletach i w dużej mierze to właśnie do nich powinniśmy dopasować format naszego video.

3. Więzi emocjonalne

Tradycyjny marketing może sprawiać, że nasz odbiorca czuje się znudzony, co doprowadza do sytuacji, że trudno go zaskoczyć czymś nowym. Wykorzystując video, mamy możliwość dotarcia z przekazem na wielu poziomach do różnych osób, i stworzyć bardziej emocjonalne połączenie odbiorcy i tego co dzieje się na ekranie. Myśląc o emocjach w reklamie, od razu pojawiają nam się w głowach kadry z reklam Allegro czy IKEA – marka osiągnęła swój cel! Filmy są jednymi z najpotężniejszych sposobów na dostarczenie klientom emocji i odpowiedniego przekazu. Pamiętajmy, że mówiąc o emocjach nie mamy na myśli wyłącznie rozczulania naszych odbiorców. Wspólnie z INEA postawiliśmy na przykład na zaskoczenie i humor w trzyodcinkowej video serii:

4. Video napędza ruch

Analizując content pojawiający się w Internecie możemy śmiało stwierdzić, że video jest jednym z najbardziej popularnych rodzajów. Generuje wysoki współczynnik klikalności we wszystkich kanałach społecznościowych. Warto pamiętać o dopasowaniu formatu oraz o dodaniu napisów (jeśli są potrzebne).

5. To działa!

Z roku na rok video umacnia swoją wysoką pozycję na liście produkowanych treści marketingowych. Dla jednych z braku czasu, dla innych z łatwej dostępności staje się pierwszym źródłem informacji o marce czy produkcie.

Zdecydowanie trzymamy się tezy, że video jest kluczem do serc konsumentów – przyciąga i utrzymuje uwagę, tworzy emocjonalne więzi, a przede wszystkim łączy w sposób trwały.

Jeśli nadal zastanawiasz się czy video marketing to coś dla Ciebie – nie czekaj, zgłoś się do nas, a zrozumiesz, że warto!

Zaciekawił Cię artykuł i zastanawiasz się nad współpracą? Napisz do nas – odpowiemy na wszystkie pytania!