Jak stworzyć teledysk, który wywoła u odbiorcy efekt “WOW! Czegoś takiego jeszcze nie widziałem!”? Wśród tylu naprawdę dobrych videoclipów, coraz trudniej pokazać coś, czego jeszcze nie było. Mamy na to jednak pewne sposoby. Poznaj nasze metody na stworzenie unikalnego teledysku!

1. Zacznij od utworu

A konkretnie od jego dokładnej analizy – co było inspiracją do stworzenia utworu, jakie wartości ma przekazywać, jaki był jego cel, jakie zmiany ma powodować i jakie emocje ma wywoływać? Taka analiza stanowi najlepszy punkt wyjścia do przygotowania materiału, który idealnie zobrazuje Twoją wizję, zachowa klimat utworu i będzie reprezentować Twoją osobowość.

2. Co zrobić, aby teledysk był zapamiętany? Nagraj dobry film

Potraktuj teledysk, jak film i wykorzystaj storytelling. Opowiedz historię pełną emocji, szokującą, dowcipną, przejmującą – taką, jaki jest sam utwór. Opowiedz obrazem, dźwiękiem i słowami piosenki. Opowieści, które poruszają emocje, ukazują ludzkie pragnienia, słabości, ale i triumf, szczęście, czy wolność zapadają w pamięć, inspirują, zachęcają do refleksji. A jak stworzyć teledysk, który będzie naprawdę dobrym filmem?

3. Przygotuj scenariusz

Precyzyjny i przemyślany. Warto poświęcić czas na analizę utworu i na jego podstawie przygotować koncepcję, wybrać lokalizację, stworzyć sceny, które zbudują określony klimat, niezbędny dla oddania charakteru utworu. Dlaczego to tak istotne, skoro to tylko teledysk, pomyślisz. Dokładne zaplanowanie całego videoclipu pozwoli Ci stworzyć nie tylko spójny projekt – to także większe możliwości wpadnięcia na prawdziwie unikalny i nieszablonowy pomysł! Zaplanowanie pracy w czasie, bez presji wymyślania akcji na bieżąco – często na podstawie tego, co jest znane – to krok bliżej do sukcesu.

4. Sprawdź, co już było

I zrób coś zupełnie innego. Potraktuj kreatywność kolegów z branży, jako inspirację do stworzenia nowych rzeczy. To sposób na to, jak stworzyć teledysk, który będzie jednocześnie spójny z tym, co jest chodliwe, ale i wniesie coś, czego jeszcze odbiorca nie widział.

5. Co jeszcze jest potrzebne do zrobienia dobrego teledysku? Nieszablonowość!

A także kreatywność, kontrowersja i eksperymentowanie. Jeśli jeszcze zastanawiasz się, co zrobić, aby mój teledysk został zapamiętany – bądź odważny. Łącz w videoclipie różne techniki – animację, z grą aktorską, postaw na kontrasty, stosuj niespodziewane zwroty akcji, ale wszystko to, zgodnie z charakterem utworu. Zaufaj swojemu doświadczeniu, oceń, na ile możesz sobie pozwolić i zaintryguj!

Ile kosztuje produkcja teledysku?

Potrzebne do zrobienia dobrego teledysku jest nowatorstwo, pasja, ale i profesjonalizm producenta. Odpowiadając na pytania “ile kosztuje teledysk?” i “gdzie mogę zrobić profesjonalny teledysk?” – w doświadczonym domu produkcyjnym, który indywidualnie potraktuje Twoje zlecenie i biorąc pod uwagę budżet, jakim dysponujesz wyceni produkcję teledysku. W Filmpoint wiemy, co zrobić, aby Twój teledysk był unikalny i został na długo zapamiętany – nasze produkcje mówią same za siebie!

Zaciekawił Cię artykuł i zastanawiasz się nad współpracą? Napisz do nas – odpowiemy na wszystkie pytania!