W tym artykule: 10 błędów w video marketingu i jak ich unikać – część I  mogliście zapoznać się z pierwszą częścią naszego poradnika. Czas na część drugą! Jakich błędów unikać prowadząc działania video marketingowe? Nasze punkty poniżej:

  1. Pamiętaj o wezwaniu do akcji

Jeśli nie widzisz konwersji z Twoich działań wideo, możliwe, że niedokładnie określiłeś wezwanie do akcji (CTA). Owo CTA powinno podkreślać to, co Twoje wideo ma osiągnąć, aby zrealizować założony cel. Chcesz, żeby ludzie się skontaktowali? Pokaż im jak! Chcesz, aby ludzie pobierali Twoją aplikację? Pokaż im jak! Ogromna część Twojego filmu powinna dotyczyć tego, jakie Twój produkt, usługa czy marka mogą przynieść korzyści w życiu odbiorców, ale ostatnie kilka sekund to czas na reakcję!

  1. Pamiętaj o odpowiedniej promocji

Tworzenie filmu jest czasochłonne, wyczerpujące i czasami frustrujące. Pod koniec, jedyne, co chcesz zrobić, to usiąść na kanapie i obejrzeć swoje arcydzieło. Prawda jest taka, że ukończenie filmu to dopiero początek działań marketingowych. Aby uzyskać jak największą liczbę wyświetleń, musisz rozpocząć promocję. Skup się na marketingu w mediach społecznościowych – nie bój się publikować swojego filmu więcej niż raz. Serwisy internetowe przesycone są contentem, więc aby mieć pewność, że Twój film wideo ma największą szansę na zwrócenie uwagi, powinieneś publikować go na różnych portalach i o różnych porach. Nie zapominaj o płatnych kampaniach. Facebook czy YouTube umożliwiają promocję video niewielkim kosztem. Dzięki temu dotrzesz do swojej grupy docelowej, wykorzystując optymalny dla Ciebie budżet.

  1. Nie zapominaj o swojej marce

Planując działania związane z video marketingiem, postaw na kreatywność, ale pamiętaj, że filmy, podobnie jak pozostałe materiały marketingowe, stanowią rozszerzenie Twojej marki.

Kiedy potencjalni klienci oglądają Twój film, powinni być w stanie powiązać content z Twoją marką. Pomyśl o swoich ulubionych markach. Ich logo, kolory i elementy charakterystyczne są prawdopodobnie widoczne we wszystkich materiałach marketingowych. Warstwa wizualna jest bardzo ważna.

  1. Nie zapominaj o SEO

Stale zmieniające się algorytmy Google, są zmorą wielu osób zajmujących się działaniami SEO na co dzień. Mimo że przy działaniach video działamy głównie obrazem, nie możemy zapomnieć o SEO. Pozycjonowanie to jeden z najlepszych sposobów na odnalezienie treści w sieci. Kiedy przesyłasz swój film na YouTube czy Vimeo pamiętaj, aby wypełnić wszystkie sekcje opisowe. Pamiętaj o jasnym tytule, opisie twojego video i tagach, które pozwolą na łatwiejsze odszukanie Twojego materiału. Warto również dodać transkrypcję, która umożliwi algorytmowi wyszukiwarki przeczytać Twój film.

  1. Nie działaj zbyt skomplikowanie

Jeśli spróbujesz skierować jedno wideo do wszystkich potencjalnych grup odbiorców: nowych klientów, obecnych, przyjaciół klientów, czy tych, którzy akurat mają wolne 60 sekund w ciągu dnia, może się okazać, że Twój film spodoba się… nikomu. Nie przesadzaj z wyjaśnieniami lub animacją. Po prostu skup się na odpowiedzi na pytanie, na które większość potencjalnych klientów chce znać odpowiedź. Aby zrobić świetne wideo, skup się na najważniejszych kwestiach. Sugerujemy nie wykraczać poza trzy główne komunikaty. W przeciwnym razie materiał okaże się zbyt skomplikowany, a widzowie stracą zainteresowanie.

 

Może dołożycie do tej listy coś jeszcze? Jesteśmy ciekawi Waszych opinii!